Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Alternatywa dla likwidowanych lokat bez podatku Belki

 

Polisolokaty

Lokaty bez podatku Belki, nazywane również lokatami antypodatkowymi, były w ostatnich latach bardzo popularne. Nic w tym dziwnego, bowiem dzięki nim klient banku mógł wypracować stosunkowo wysokie zyski od depozytu i nie musiał od nich uiszczać 19% podatku od zysków kapitałowych. W chwili obecnej pojawił się znów projekt likwidacji lokaty antypodatkowych.

Będzie to oznaczało, że już od wszystkich lokat i wypracowanych zysków klientom przyjdzie zapłacić podatek.
Wyeliminowanie możliwości czerpania korzyści majątkowych z lokat bez podatku Belki stanie się w związku ze zmianami w Ordynacji podatkowej. Dokładnie, mowa tu o zmianie zaokrągleń zysków. Dotychczas nie płacono podatku od odsetek wynoszących do 2,49 zł dziennie.


Polisolokaty w zamian za lokaty bez podatku z dzienną kapitalizacją
Najlepszą alternatywą dla klientów w zamian za dotychczasowe, wysoko oprocentowanie lokaty antypodatkowe, będą najprawdopodobniej poliso lokaty, czyli polisy lokacyjne. Są to lokaty występujące w formie ubezpieczenia, np. ubezpieczenia na życie, zawieranego na założony okres czasu. Polisy lokacyjne były szczególnie popularne trzy lata temu. Wówczas to można było na nich zarobić nawet 11% w skali roku. Oczywiście, zyski były tu obarczone koniecznością zapłaty podatku od zysków kapitałowych w wysokości 19%.


Oferta polisolokat już wkrótce powinna wzbogacić asortyment produktów bankowych. Nie należy się jednak spodziewać, że lokat w formie polis ubezpieczeniowych będzie aż tyle, ile obecnie istnieje lokat antybelkowych. Trzeba tu podkreślić, że sformułowanie przez bank oferty na poliso lokatę wymaga zawiązania współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Dodatkowo, bank musi w pewien sposób podzielić się marżą z Towarzystwem, z którym tworzy nowy produkt lokacyjny.


Jak banki chcą chronić swoje depozyty?
Bankowcy są w pełni świadomi faktu, że utrzymywane dziś środki na lokatach z dzienną kapitalizacją, zdecydowanie skurczą się po wprowadzeniu zmian w Ordynacji podatkowej. Aby zachęcić klientów do przedłużania lokat przedstawiają nowe oferty, dzięki którym również w najbliższym czasie będzie można uniknąć zapłaty podatku Belki. Wśród zaproponowanych przez banki rozwiązań znajdują się m.in.:


• Polisy z gwarantowanym zyskiem – po wejściu w życiu nowych uwarunkowań podatkowych dla lokat, oprocentowanie tychże depozytów ma zostać tak podwyższone, aby klient nadal zyskał na swojej inwestycji.


• Polisy z wysokimi odsetkami do końca 2011 roku, później zaś oprocentowanie zostałoby obniżone. Sumarycznie, średnie oprocentowanie takich lokat powinno dać zysk rzędu 6% w skali roku.


Sprawdź ofertę lokat Open Finance »
Jeśli uważasz tę stronę za wartościową, zamieść nasz link:


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6293/praktyczne-porady-finansowe.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1