Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Czy na każdej lokacie zarabiamy?

 

Czy na każdej lokacie zarabiamy?


Decydując się na zainwestowanie posiadanych środków finansowych właśnie w lokatę mamy przekonanie, że dzięki temu można w bezpieczny sposób wypracować zysk. Jego poziom co prawda nie należy do najwyższych, ale jednak pieniądze pracują, a sami klienci banków inwestujący w lokaty, z tego tytułu czerpią korzyści finansowe. Tak to wygląda w teorii, bowiem w praktyce nie każda lokata rzeczywiście przynosi zyski. Na niektórych klienci mogą nawet stracić. Jak to możliwe?


Otóż, jeśli bank oferuje lokatę oprocentowaną niżej niż wynosi obecny próg inflacji, nie jest ona zyskowna. Okazuje się więc, że realna stopa zwrotu z inwestycji w niektóre lokaty bankowe, jest ujemna. Po uwzględnieniu inflacji oraz opłaceniu 19% podatku od zysków kapitałowych, rentowność lokaty jest na minusie. Co więcej, w ostatnim czasie coraz więcej lokat znajduje się „pod kreską”. W październiku 2011 roku oszacowano, że dla depozytów rocznych, założonych w październiku ubiegłego roku, rentowność wyniosła minus 0,47%. Oznacza to, że zamiast klient zarobić na lokacie, tylko na niej stracił.


Nieliczne lokaty rzeczywiście dają dodatnią stopę zwrotu z inwestycji w 12-miesięczne depozyty. Jeśli oprocentowanie lokaty jest niższe niż inflacja, naturalne jest, że realnie lokata nie wypracuje zysków. Banki nie są po prostu w stanie uchronić realnej wartości środków zdeponowanych w październiku tamtego roku na 12-miesięcznych lokatach. Skutkiem tego klienci banków tracą na dokonanej inwestycji. Rzeczywisty zysk przyniosły z kolei roczne lokaty w Meritum Banku, których oprocentowanie było na poziomie 6,6% brutto w skali roku. Realna stopa zwrotu z takiej inwestycji wyniosła niewiele ponad 1%. Na lokatach rocznych, według wyliczeń Open Finance, można było zarobić także w:

  • FM Banku – 0,96% realnej stopy zwrotu,
  • Getin Banku – 0,69% realnej stopy zwrotu,
  • Noble Banku – 0,69% realnej stopy zwrotu,
  • Get Banku – 0,54% realnej stopy zwrotu,
  • Banku BPH - 0,48% realnej stopy zwrotu,
  • Santander Consumer Banku – 0,46% realnej stopy zwrotu,
  • Polbanku EFG – 0,15% realnej stopy zwrotu.


Najprawdopodobniej w następnym roku realne zyski z lokat będą wyższe. Wskazuje na to projekcja inflacji CPI wydana w listopadzie.
Jeśli uważasz tę stronę za wartościową, zamieść nasz link:


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6418/fundusze-inwestycyjne.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1