Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Czym kierować się przy wyborze oferty lokaty bankowej?

 

Czym kierować się przy wyborze oferty lokaty bankowej?
Depozyty bankowe to bezpieczny sposób na ulokowanie oszczędności. Zwłaszcza depozyty, które posiadają oprocentowanie mogą wydawać się niezłą alternatywą dla ryzykownych inwestycji na rynku kapitałowym. Większość z nas nie posiada odpowiedniej wiedzy, pozwalającej na inwestowanie na giełdzie. Pojęcie na temat funduszy inwestycyjnych również jest znikome. Dlatego też większość z nas wybiera lokatę w banku. Sprawdźmy czym kierować się przy wyborze lokaty?


Dla większość z nas, pewny zysk oraz bezpieczeństwo to wystarczające zachęty do zakładania lokat. Jednak aby wybrać dobrą ofertę, należy wcześniej porównać warunki na jakich banki przyjmują depozyty. Podstawową kwestią jest wysokość oprocentowania. Od tego zależeć będzie, ile wyniesie kwota odsetkowa od zdeponowanego kapitału.


Najlepsze lokaty bankowe posiadają stałe oprocentowanie, co pozwala na wcześniejsze wyliczenie zysków z takiego depozytu. Warto zaznaczyć, że oprocentowanie podawane przez banki jest nominalne i nie uwzględnia podatku od zysków kapitałowych. Poza tym oprocentowanie jest podawane w skali roku, co należy brać pod uwagę przy wyliczaniu zysków dla lokat o krótszym terminie zapadalności.


Ważną kwestią jest także okres, na jaki zdecydujemy się zdeponować oszczędności na lokacie – czyli inaczej termin zapadalności. Od tego, na jak długo zdeponujemy środki na lokacie, zależeć będzie jakie zyski osiągniemy. Dłuższy termin zapadalności to wyższe zyski, ale jednocześnie dłuższy okres zamrożenia kapitału. Warto pamiętać, że wcześniejsze wycofanie środków z lokaty skutkuje utraceniem naliczonych odsetek. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy otwierać lokatę. Jeśli spodziewamy się, że oszczędności mogą nam być potrzebne w pewnym momencie – lepiej wpłacić środki na konto oszczędnościowe. Taki rachunek oferuje większą elastyczność przy wypłacie środków.


Przy analizie ofert lokat, istotnym aspektem jest kapitalizacja odsetek. To jak często bank nalicza odsetki do rachunku lokaty, decyduje o wysokości kwoty odsetkowej. Częstsza kapitalizacja oznacza wyższe zyski z lokaty. Obecnie na rynku dominują lokaty z kapitalizacją miesięczną lub odbywającą się na koniec terminu umownego.


Powyższe czynniki wpływają w największym stopniu na atrakcyjność lokaty. Przy ocenie ofert, warto pamiętać także o wpływie inflacji na realne zyski z lokat. W tej chwili, gdy w Polsce notuje się deflację – czyli spadek cen dóbr i usług – nawet nieoprocentowane depozyty przynoszą realne zyski. Niedługo może to się zmienić, gdyż na horyzoncie pojawiają się pierwsze oznaki inflacji.


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6557/sztuka-zdobywania-pieniedzy.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1