Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Lokata progresywna

 

Lokata Progresywna

Jeśli możemy dopłacać do kwoty, jaką wpłaciliśmy na początku lokaty, to mamy wtedy do czynienia z lokatą progresywną, zwaną także dynamiczną. Oprocentowanie takiej lokaty wzrasta wraz ze zwiększaniem odłożonej na niej kwoty, tak więc stopa oprocentowania jest zmienna. Korzystne dla potencjalnych klientów jest, że aby dołożyć kolejne pieniądze nie muszą oni podpisywać z bankiem kolejnej umowy. Można na przykład co miesiąc wpłacać kolejną, ustaloną wcześniej, kwotę. Liczba takich dopłat jest dowolna.
Oprocentowanie wzrasta także wraz z czasem jej trwania: w pierwszym miesiącu może wynieść 2,32%, w trzecim 2,52%, a w dziewiątym 7,45%. Okres, na który zakładamy lokatę jest bardzo w zależności od banku. Może to być pół roku, 9 miesięcy, czy 12 miesięcy.


Elastyczność

Dużym plusem jest właśnie elastyczność lokaty progresywnej. Sprzyja to oszczędzaniu. Nie odkładamy pieniędzy tam, gdzie nie można ich ruszać bez żadnych konsekwencji, jak to ma miejsce w przypadku innych lokat. Po miesiącu w każdej chwili możemy wypłacić pieniądze wraz z odsetkami, lub otrzymać same odsetki. Jeśli wypłacimy pieniądze z lokaty progresywnej po miesiącu otrzymamy odsetki za dany miesiąc, jeśli po pół roku, będzie to kwota wraz z półrocznymi odsetkami itd.


Wymierne zyski z lokat progresywnych

Lokaty progresywne wydają się być atrakcyjne ze względu na wysokie oprocentowanie (nawet 12%). Jednak prawda jest taka, że tylko w ostatnim miesiącu oszczędzania klienci otrzymują 12% zysków. Oprocentowanie naliczane jest za każdy miesiąc, więc w każdym miesiącu może być inne w zależności od pieniędzy, jakie odłożyliśmy na lokacie. Załóżmy, że zaczynamy od 2%, a kończymy na 8%. W rzeczywistości średnia oprocentowania jest niższa niż na konkurencyjnych lokatach, czy na kontach oszczędnościowych.


Przykładowe zyski z lokaty progresywnej:
Kwota: 1000 zł
Okres lokaty progresywnej: 12 miesięcy
Oprocentowanie: 7%
Odsetki przed opodatkowaniem: 70 zł
Odsetki po opodatkowaniu: 57 zł


Oprocentowanie lokat progresywnych nie jest takie atrakcyjne, jak to na pierwszy rzut oka wygląda. Jednak tym, co najbardziej przekonuje klientów jest możliwość wypłacenia pieniędzy w każdej chwili.


Joanna Woron
ranking-lokat.plJeśli uważasz tę stronę za wartościową, zamieść nasz link:


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6557/sztuka-zdobywania-pieniedzy.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1