Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Lokata rentierska

 

Lokata rentierska - charakterystyka


Rentier to osoba, która utrzymuje się z dochodów od posiadanych nieruchomości, odsetek z kapitału lub różnego rodzaju papierów wartościowych czy też wkładów bankowych. Mianem rentiera określa się człowieka, który nie musi już pracować – pasywny przychód generowany przez zgromadzony kapitał jest większy niż jego wydatki. Właśnie dla takich osób banki stworzyły specjalne oferty lokat rentierskich.


Lokata rentierska różni się od lokaty terminowej tym, że wypracowane przez kapitał odsetki są do użytku inwestora (nie podlegają kapitalizacji). Standardowo odsetki z depozytu przelewane są co miesiąc lub co trzy miesiące na konto bankowe powiązane z lokatą. Lokaty rentierskie przeznaczone są głównie dla zamożnych klientów, którzy z założenia deponują duże kwoty, a wypracowany kapitał przeznaczają na bieżące wydatki. Okres na jaki możemy założyć taką lokatę standardowo wynosi od 6 do 36 miesięcy. Oczywiście zakładając lokatę na dłuższy czas, możemy liczyć na wyższe oprocentowanie. Niektóre banki oferują również różne progi procentowe w zależności od wysokości deponowanej kwoty.


Zerwanie lokaty rentierskiej ma oczywiście swoje konsekwencje. Każdy bank ma inne warunki, jednak zazwyczaj w przypadku wypłaty części lub całości ulokowanego kapitału przed wygaśnięciem umowy, następuje tzw. korekta odsetek, czyli naliczenie odsetek w obniżonej wysokości, w zależności od rzeczywistej liczby dni utrzymania kapitału na lokacie bankowej.


Często jest tak, że do założenia lokaty rentierskiej wymagany jest wyższy wkład niż przy standardowej lokacie terminowej. Tym sposobem banki starają się pozyskać jak najwięcej kapitału, oferując w zamian korzystne oprocentowanie, zazwyczaj wyższe niż na innych rodzajach lokat. Zdarza się też tak, że przy większych kwotach (zazwyczaj powyżej 100 tysięcy złotych) banki umożliwiają indywidualną negocjację oprocentowania.


Przykładowe zyski z lokaty rentierskiej

Wkład: 300.000 złotych
Okres trwania: 12 miesięcy
Oprocentowanie w skali roku: 5%
Wypłata odsetek: co miesiąc

Przy podanych warunkach lokaty miesięczy przychód netto (po uwzględnieniu opodatkowania) wynosi około 1100 PLN. Do wykonywania obliczeń zysków z lokat polecmy użycie kalkulatora lokat bankowych.Jeśli uważasz tę stronę za wartościową, zamieść nasz link:


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6557/sztuka-zdobywania-pieniedzy.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1