Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Lokaty Jednodniowe

 

Lokaty Jednodniowe


Lokaty jednodniowe stały się ostatnio hitem na Polskim rynku. Kuszą wysokim oprocentowaniem i codzienną kapitalizacją odsetek. Ze względu na fakt, że omijają tzw. podatek Belki, często mówi że są to lokaty antybelkowe.


Lokata jednodniowa charakteryzuje się codzienną kapitalizacją odsetek, które nie podlegają opodatkowaniu jeśli nie przekroczą kwoty 2,49 złotych. Dzieje się tak dlatego, że podatek od zysków kapitałowych (wynoszący obecnie 19%) od tej kwoty nie przekracza 50 groszy. Ordynacja podatkowa jasno mówi, że odsetki zaokrąglane są do pełnego złotego, co oznacza, że kwoty mniejsze niż wspomniane 50 groszy zaokrągla się do 0 złotych, czyli nie płacimy żadnego podatku.

Ministerstwo Finansów oficjalnie poinformowało, że nie odprowadzanie podatku w takim przypadku jest legalne i będzie respektowane - czyli oferty banków są w 100% bezpieczne.


W związku z tym, że kapitalizacja odsetek nie może przekroczyć 2,49 złotych, na lokacie jednodniowej możemy zdeponować maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych. Bogatsi jednak będą mogli bez problemu ominąć ten problem, zakładając wiele mniejszych lokat (zazwyczaj banki nie ograniczają ilości zakładanych lokat przez jedną osobę).


Warto wiedzieć!
Duża większość banków umożliwia założenie lokaty jednodniowej, przy minimalnym wkładzie 1000 złotych. Zazwyczaj lokaty antybelkowe są każdego dnia automatycznie wznawiane, czyli nie musimy się martwić i pamiętać, aby codziennie od nowa deponować pieniądze.

Banki często reklamują, że lokaty jednodniowe z oprocentowaniem (na przykład) 5% są tak naprawdę lepsze od zwykłych lokat 6-cio procentowych. Faktycznie jest to prawda, ponieważ codzienna kapitalizacja odsetek sprawia, że każdą kolejną lokatę jednodniową zakładamy z coraz wyższą kwotą depozytu.


Największą zaletą lokat antybelkowych jest stały dostęp do posiadanych środków, w przeciwieństwie do tradycyjnych lokat, które powodują zamrożenie kapitału na dany okres, a wcześniejsze zerwanie lokaty skutkuje najczęściej utratą wypracowanych odsetek. Tak naprawdę lokata jednodniowa ma taką samą funkcjonalność jak konto oszczędnościowe, które jednak jest dużo niżej oprocentowane.


Zdecydowaną wadą lokat jednodniowych jest fakt, że prawie w każdym banku, w którym chcemy założyć taką lokatę, musimy posiadać rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, z którym często również wiążą się różnego rodzaju opłaty, które ostatecznie mogą w znaczny sposób obniżyć całkowity zysk z inwestycji i może się ona okazać nieopłacalna. Zawsze warto dokładnie przekalkulować wszystkie warianty i porównać jak najwięcej ofert bankowych.
Jeśli uważasz tę stronę za wartościową, zamieść nasz link:


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6418/fundusze-inwestycyjne.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1