Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Lokaty Strukturyzowane

 

 Lokaty Strukturyzowane


Lokaty strukturyzowane składają się z dwóch elementów: bezpiecznej tradycyjnej lokaty (lub obligacji) oraz bardzo ryzykownej opcji lub funduszu.

Lokata strukturyzowana działa na następującej zasadzie: część lokowanego kapitału jest przeznaczona na bezpieczne inwestycje, które wypracowują standardowy dla lokat zysk, natomiast pozostała część jest inwestowana we wspomniane opcje i aresywne fundusze, umożliwiające zarobienie dużo większych pieniędzy.

Oczywiście proporcje dywersyfikacji lokaty są różne w zależności od skonstruowanej przez bank oferty.


Najczęściej jest tak, że wpłacamy pieniądze na lokatę strukturyzowaną na określony czas, po którym mamy gwarancję zwrotu zainwestowanego kapitału lub przynajmniej jakiejś jego części (z góry ustalonej), a dodatkowo możemy zyskać pieniądze, które wypracował dla nas bank na bardziej agresywnych funduszach i opcjach.

Lokaty strukturyzowane są produktem finansowym, który możemy uplasować między bezpiecznymi lokatami, na których mamy pewność, że zarobimy (bardzo mały procent), a między funduszami inwestycyjnymi, na których możemy co prawda stracić, ale też zyskać dużo więcej niż na standardowej lokacie. Można powiedzieć, że lokata strukturyzowana daje szansę na zarobienie większej ilości pieniędzy niż na zwykłej lokacie, a jednocześnie charakteryzuje się mniejszym ryzykiem niż fundusze, jest więc przeznaczona dla osób ceniących sobie bezpieczeństwo, a zarazem liczących na wyższy zwrot z inwestycji.


Działanie tej lokaty bardzo dobrze ilustruje następujący przykład:
załóżmy, że wpłacamy na 3 lata kwotę
100 000 złotych. Jeśli 87 000 złotych przeznaczymy na zwykłą lokatę z oprocentowaniem około 5% w skali roku, to przez 3 lata kapitał ten wypracuje nam około 13 000 złotych, czyli w sumie będziemy mięli 100 000 złotych - czyli mamy już "załatwioną" gwarancję zainwestowanego kapitału.

Oczywiście pozostaje jeszcze 13 000 złotych do zainwestowania na 3 lata. Kwota ta jest lokowana w fundusze i opcje, które w zasadzie nie mają konkretnych ograniczeń co do możliwości wypracowania określonego kapitału. Przyjmijmy jednak, że ich oprocentowanie wyniesie 20% w skali roku. Po 3 latach okazuje się, że z 13 000 złotych mamy już 20 800 złotych, czyli po podsumowaniu wszystkiego z zainwestowanych 100 000 złotych mamy po wygaśnięciu lokaty około 121 000 złotych !!!
Jeśli uważasz tę stronę za wartościową, zamieść nasz link:


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6453/fundusze-inwestycyjne-w-praktyce.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1