Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Lokaty Terminowe

 

Lokaty Terminowe


Lokaty terminowe to najstarsze i najpopularniejsze formy lokowania pieniędzy. Sama nazwa wskazuje na to, że są one zawierane na określony czas, po którym zostaną wypłacone, z góry ustalone, odsetki.

Lokata terminowa trwa najczęściej od 1 do 36 miesięcy. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się lokaty jednodniowe, które nie podlegają podatkowi od zysków (sprawdź: podatek Belki), jednakże typowa lokata terminowa zawierana jest przynajmniej na okres miesiąca. W tym czasie nasze środki zostają zamrożone i nie mamy możliwości korzystania z nich. Oczywiście w sytuacjach awaryjnych mamy możliwość wypłacenia środków, jednakże jest to związane z częściową lub nawet całkowitą utratą wypracowanych odsetek.


Lokaty terminowe mają wyższe oprocentowanie jeśli zawieramy je na dłuższy czas (choć są wyjątki). Jest ono również uzależnione od stopy redyskontowej NBP (cena, po której bank centralny skupuje weksle od banków komercyjnych), która z kolei zmienia się w zależności od sytuacji gospodarczej kraju. Zmienia się ona najczęściej co kilka miesięcy, w zależności od potrzeb rynku. Ostatnia zmiana miała miejsce 25 czerwca 2009 roku i wynosi obecnie 3,75%.


Dla przykładu przedstawiamy Państwu oprocentowanie lokat oferowanych przez mBank.pl (październik 2010), w zależności od czasu trwania:

 
  •   jednodniowa - 3,00% (min 1000zł)
  •   2 miesięczna - 3,30% (min 500zł)
  •   3 miesięczna - 3,40% (min 500zł)
  •   4 miesięczna - 3,50% (min 500zł)
  •   6 miesięczna - 3,60% (min 500zł)
  •   9 miesięczna - 3,70% (min 500zł)
  •   12 miesięczna - 3,80% (min 500zł)


Przed ostatecznym wyborem odpowiadającej nam oferty, warto zapoznać się dokładnie z regulaminem, ponieważ niektóre banki pobierają prowizję (opłatę stałą, bądź procentową) za założenie lokaty. Na szczęście konkurencja wymusza obniżanie kosztów ponoszonych przez klientów, więc bez problemu znajdziemy depozyty zakladane bez żadnych prowizji, a w dodatku w wielu przypadkach możemy założyć lokatę przez internet - bez wychodzenia z domu i wypełaniania wielu formalności. Najczęściej wystarczy mieć konto w danym banku oraz zaakceptować regulamin. Oczywiście ilość środków na koncie również musi być wystarczająca.
Jeśli uważasz tę stronę za wartościową, zamieść nasz link:


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6557/sztuka-zdobywania-pieniedzy.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1