Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Lokaty walutowe

 

Lokaty walutowe - informacje i warunki


Lokaty walutowe to lokaty terminowe w obcych walutach. Mogą one przynieść bardzo duże zyski, lecz niekoniecznie. Są to ryzykowane lokaty, które nie posiadają gwarantowanego zysku w przeciwieństwie do lokat złotówkowych. Trzeba pamiętać o kwotach „operacyjnych” takich, jak kursy walut czy podatek Belki. Lokaty walutowe posiadają oprocentowanie zmienne, bądź oprocentowanie stałe.


Osoba, która chce założyć lokatę walutową musi być świadoma tego, że bank w momencie sprzedaży / kupna walut działa na podobnych zasadach do kantorów. Kupuje taniej, a sprzedaje nam drożej. W tym momencie tracimy sporo zarobionych przez nasze pieniądze zysków.


Jakie jest ryzyko?

Ryzyko jest duże. Niedoświadczona osoba może „nabrać się” na atrakcyjne oprocentowanie oferowane w danym banku, które tak naprawdę nie zapewnia dużych zysków po przeliczeniu wszystkich dodatkowych kosztów. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie inwestować w lokaty walutowe wszystkich oszczędności.


Jak zarobić na lokacie walutowej?

Aby zarobić na lokacie walutowej należy śledzić sytuację na rynku i być na bieżąco z aktualnymi kursami walut, ale również umieć patrzeć w przyszłość i prognozować ewentualne korzyści. Jest to istotne, gdyż można utracić duże kwoty, jeśli złotówka umocni się w stosunku do waluty, w której założyliśmy lokatę.


Dla kogo głównie są lokaty walutowe?

Najczęściej z lokat walutowych korzystają osoby, które mają oszczędności w obcych walutach, otrzymują w nich pensje, bądź też mają rodzinę pracującą za granicą i otrzymują przelewy w innych walutach. Można nadmienić, że Polacy na emigracji wysyłają regularnie do Polski kwoty rzędu kilkunastu- kilkudziesięciu miliardów złotych na rok.


Od czego zależy wysokość oprocentowania?

Wysokość oprocentowania lokat walutowych zależy od waluty, w jakiej mamy oszczędności, które chcemy umieścić, od okresu, na jaki lokujemy pieniądze oraz od miejsca założenia lokaty. Niektóre banki oferują dwie możliwości założenia lokat: przez Internet albo na miejscu, w banku. Zazwyczaj bardziej opłacalne są te zakładane przez Internet.


W jakich walutach zakładać lokaty?

Najpopularniejsze, a równocześnie uważane za najstabilniejsze waluty, są euro i dolary. I to właśnie one najczęściej proponowane są przez banki w lokatach walutowych.


Na jak długo można założyć lokatę walutową?

Większość banków oferuje zazwyczaj okres od miesiąca do dwóch lat. Część banków daje możliwość założenia lokaty na trzy lata (Alior Bank, Bank BPH, BNP Paribas, BZ WBK, Getin Bank, Noble Bank).


Joanna Woron
ranking-lokat.plJeśli uważasz tę stronę za wartościową, zamieść nasz link:


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6479/finanse-dla-kazdego.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1