Kalkulator lokat bankowych

Santander Consumer Bank
Uwaga! Teraz Lokata Direct+ Internet znajdująca się w ofercie Santander Consumer Bank ma oprocentowanie 6,5% w skali roku@
Sprawdź lokatę Direct+ Internet 6,5% !!!

 

Lokata w Getin Bank
Lokata na start Getin Bank to zyskowna, wygodna i bezpieczna lokata na 2 lub 3 miesiące, z realnym oprocentowa- niem wynoszącym ponad 6% w skali roku.
Sprawdź Lokatę na start »

 

Lokaty z Expanderem
Wybierz dogodną lokatę z pomocą niezależnego doradcy finansowego - firmy Expander. Wypełnij niezobowiązujący formularz, aby skontaktować się z doradcą.
Sprawdź lokaty z Expanderem »

 

Najlepsza lokata dla Ciebie
Wybierz najlepszą lokatę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb! Skorzystaj z całkowicie darmowej i niezobowiązującej pomocy doradcy finansowego.
Wybierz najlepszą lokatę »

 

Strona główna » Nowoczesne oszczędzanie dla każdego

 

Nowoczesne oszczędzanie dla każdego
Rozpocząć oszczędzanie można w każdym wieku. Dziecko nauczone odkładania niewielkich sum ma większe szanse, aby w przyszłości mądrze gospodarować swoimi finansami niż jego rówieśnik, który nigdy nie miał możliwości przekonania się na własnej skórze, jakie profity płyną z systematycznego odkładania nawet niewielkich kwot.


Nowoczesne oszczędzanie to jednak nie tylko wrzucanie pieniędzy do skarbonki, czy przysłowiowej skarpety, ale oszczędzanie, które generuje dodatkowe zyski. Taki zysk gwarantuje lokata. To produkt bankowy dostępny dla każdego, który przestał być kojarzony z dobrem luksusowym, na który mogą sobie pozwolić wyłącznie nieliczni. Coraz więcej osób zakłada lokaty swoim dzieciom czy odkłada pieniądze z myślą o okresie, w którym przejdą na emeryturę, kiedy każda dodatkowa złotówka będzie na wagę złota.


Lokata niejedno ma imię

Lokata, czyli depozyt terminowy to umowa zawierana z bankiem na określony czas, dotycząca ulokowania określonej sumy w danej instytucji finansowej. Oprocentowanie lokat bankowych, podawane zawsze w skali roku, jest zależne nie tylko od wpłaconej kwoty, ale także czasu, po jakim planujemy wybrać pieniądze wraz ze zgromadzonymi odsetkami. Lokata o stałym oprocentowaniu ma tę zaletę, że daje pewny zysk, który z łatwością można obliczyć już w momencie wpłacania pieniędzy.


Banki mają w swojej ofercie zarówno lokaty krótko-, jak i długoterminowe np. od jednego miesiąca do dziesięciu lat, dostosowane do aktualnych potrzeb klienta. Oprocentowanie lokat bankowych to jedna z kluczowych informacji, która wpływa na podjęcie decyzji o ulokowaniu oszczędności w danej instytucji finansowej. Decydując się na lokatę, warto wybrać bank, w którym otwarcie, prowadzenie i zamknięcie lokaty jest bezpłatne. W ten sposób unikniemy dodatkowych, niepotrzebnych kosztów. Warto także przypomnieć, że nad bezpieczeństwem środków zgromadzonych na lokacie czuwa Bankowy Fundusz Gwarancyjny, więc ryzyko utraty pieniędzy jest bardzo niewielkie.


Zyski z lokaty

Zakładając lokatę krótkoterminową, opiewającą na niewielką sumę nie można spodziewać się zysków, które pozwolą nam leżeć do góry brzuchem aż do czasu przejścia na emeryturę. Ktoś mógłby zapytać zatem, czy oszczędzanie, które nie uczyni z nas milionerów ma w ogóle sens. Odpowiedź jest, oczywiście, pozytywna. Niestety, nauka oszczędzania pieniędzy zazwyczaj zaczyna się dopiero w momencie kryzysu, gdy silnie odczuwamy brak gotówki, choć powinna dużo, dużo wcześniej, co pomogłoby w przyszłości uniknąć wielu stresujących sytuacji związanych z nagłą utratą środków do życia.


 

Informacje przedstawione na tej stronie www.ranking-lokat.pl są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Właściciel dokłada wszelkich starań, aby informacje zawarte w stronie były prawdziwe i aktualne, jednakże nie ponosi żadnej odpowiedzialności za błędne lub nieaktualne informacje zamieszczone na stronie internetowej www.ranking-lokat.pl.

 
 
Bitcoin w XTB (X-Trade Brokers)
http://zlotemysli.pl/eliteseo,1/publication/show/6453/fundusze-inwestycyjne-w-praktyce.html
 
Ocena czytelników:
 

Wszystkie książki »

 
 

Online: 1